دانلود کتاب پاسداران زبان و ادبیات فارسی در هند جلد دوم

جای بسی خوشوقتی است که مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند توانسته است در طلیعه هشتمین بهار آزادی جلد دوم کتاب پاسداران زبان و ادبیات فارسی در هند را چاپ و منتشر سازد و در اختیار علاقمندان بزبان و ادبیات فارسی قرار دهد
جلد اول این کتاب که حاوی شرح احوال و آثار بکصد و سی و دو نفر از استادان وعنقان زبان فارسی در هند می باشد در شهریور ماه ۱۳۹۶ – ه ش سپتامبر ۱۹۸۰ م توسط همین مرکز چاپ و منتشر گردید. بعلت ترک کار تصمیم گرفته بودیم که جاب مجلد دوم این کتاب را برای مدتی تعویق بیندازه وی تلفنها و تشویق نامه های استادان زبان فارسی در هند ما را چنان بر سر شوق آورد که تصمیم خود را عوض نموده و با امکانات محدودی که در اختیار داشتم مبادرت به چاپ دومین جلد این کتاب نمودیم. این مجلد نیز حاوی شرح احوال و آثار یکصد و سی (۱۳) استاد، معلم و محقق زبان فارسی در هند میباشد. گرچه تعداد استادان و محققان زبان فارسی در هند بیش از این حد است ولی متاسفانه تا هنگام جاب این کتاب شرح احوال عده ای از اساتید را دریافت ننمودیم، امید است که در آینده نزدیک بتوانیم بگونه ای دیگر بقیه استادان را به مجامع علمی معرف نمائیم.
در پیشگفتار جلد اول کتاب پاسداران، مطالی درباره سیر تطور زبان و ادبیات فارسی در شه قاره هند و همچنین خدمات ارزنده ای که دانشمندان ایران و هندی نسبت به زبان فارسی انجام داداه اند نگاشته شد این برای روشن شدن اذهان کسانیکه تصور می کنند زبان فارسی در هند پایگاه خود را از دست داده وچندان طرفداری ندارد لازم می دانیم در این پیشگفتار به بخش کوچکی از نامه های…..

توضیحات فایل:

عنوان    پاسداران زبان و ادبیات فارسی در هند جلد دوم
زبان    فارسی
تعداد صفحه    161

برای استفاده راحت تر از آفتامات ، از هیچگونه تبلیغاتی استفاده نمیکنیم .
در صورتیکه از آفتامات رضایت دارید ، از لینک زیر جهت حمایت از ما استفاده کنید :

15,000 تومان

25,000 تومان

49,000 تومان

دانلود نسخه فارسی PDF

رمز فایل:

برای کپی رمز، کلیک کنید


نکات مربوط به این فایل

ارسال دیدگاه

ایمیل شما به صورت محرمانه نگهداری خواهد شد، پرکردن موارد ستاره دار الزامی است